طرح توجیهی بازیافت فولاد و آهن قراضه

محصولات فولادی از نظر طبیعی به دلیل دوام بالا و قابلیت بازیافتشان به حفظ منابع کمک می‌کنند. در پایان عمر هر محصول فولادی، قابلیت بازیافت صددرصدی فولاد این تضمین را می‌دهد که منابع مصرف‌شده در فرآیند تولید از بین نرفته و می‌تواند به صورت نامحدود مجدداً مورد استفاده قرار گیرد. با توجه به خواص مغناطیسی فولاد، این آلیاژ به راحتی از ضایعات قابل تفکیک بوده و همین موضوع باعث می‌شود تا نرخ بازیابی بالایی داشته باشد. برخی از محصولات فولادی شامل صد درصد محتوای بازیافتی هستند. به طور کلی فولاد بازیافتی‌ترین فلز دنیا به حساب می‌آید. سالانه بیش از 650 میلیون تن از این فلز بازیافت می‌شود که شامل تکه‌های قراضه قبل و بعد از مصرف نیز هست. فولاد یکی از معدود فلزات مغناطیسی است. سهولت جداسازی آن از جریان ضایعات باعث می‌شود که تقریباً 83 درصد از فولاد مصرفی از طریق فرآیند بازیافت مجدداً مورد استفاده قرار گیرد. به طور کلی نرخ جهانی بازیابی فولاد در بخش‌های مختلف، متفاوت است. این نرخ برای فولاد ساختمانی و خودروسازی 85 درصد،‌ برای فولاد مورد استفاده در ماشین‌آلات 90 درصد و برای فولاد مورد استفاده در مصارف خانگی و برقی حدود 50 درصد است.

بازار بازیافت ضایعات فولادی

میزان تولید آهن قراضه در ایران، ۱.۶ میلیون تن در سال است. در سال‌های قبل تا ۲.۵ میلیون تن هم رسیده بود. نیاز کشور برای سال‌های آتی حدود ۶ میلیون تن در سال است. در صورتی که با ایجاد واحدهای صنعتی بازیافت فلزات، به ‌طور متمرکز در هر منطقه هم ضایعات تولیدی فولاد بازیافت شده و هم ضایعات صنعتی، عمومی و خانگی به قراضه مناسب، ارزان و قابل دسترس تبدیل خواهد شد.

كد ISIC محصول

بازیافت فولاد و چدن (آهن قراضه) در سامانه ثبت مجوزهای صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت دارای کد آیسیک 3710412308 می‌باشد.

مراحل بازیافت ضایعات فولادی

  • جمع آوری و خرید قراضه‌ها از مراکز صنعتی یا اماکن مسکونی صورت گرفته و به انبار منتقل می‌شود.
  • جداسازی ضایعات با جنس‌های مختلف که توسط ابزار و ماشین آلات جداسازی به خصوصی انجام می‌شود.
  • خرد کردن قطعات برای آسان‌تر شدن مراحل فراوری و بارگیری در کوره‌های ذوب (با تکه تکه کردن قراضه‌های بزرگ و حجیم و ایجاد قطعات کوچک‌تر، راندمان ذوب بالاتر می‌رود، زیرا گرما راحت‌تر به تمامی قسمت‌های قراضه نفوذ خواهد کرد).
  • ذوب قطعات در کوره‌های مخصوص و تحت دمای بسیار بالا (کوره‌ها نیز انواع متفاوتی بر حسب مواد استفاده دارند).
  • خالص‌سازی مواد مذاب به وسیله‌ی انجام فرایندهایی که ناخالصی‌ها را از ماده‌ی مذاب جدا می‌کند.
  • انجماد و بارگیری در قالب‌های شمش یا قطعات مختلف مورد نیاز که پس از خنک شدن محصول نهایی با قطعات کوچک‌تر و مناسب برای استفاده در صنایع تولید خواهد شد..
  • ارسال محصولات تولید شده به صنایع و کارخانه‌های مصرف کننده

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *