طرح توجیهی تولید دستگاه تصفیه آب خانگی

آب آشامیدنی در لوله کشی شهری، به خاطر عبور از لوله‌های گالوانیزه که زنگ می‌زنند و همچنین وجود آب‌های زیرزمینی، شامل املاح مضر بسیار زیادی هستند. این املاح مضر شامل رسوبات، شن و ماسه و گل و لای بوده که هم باعث طعم نامطبوع آب شده و هم از دلایل بروز سنگ کلیه در بدن انسان می‌شوند. علاوه بر آن کلرزنی برای تصفیه شهری به آب آشامیدنی باعث ریزش مو و چروک شدن پوست شده و همچنین سبب سفیدی مو می‌شود. از آلاینده‌های آلوده دیگر آب آشامیدنی که موجب بروز بیماری‌های مختلف ریوی و گوارشی می‌شوند می‌توان به نیترات، نیتریت، آرسنیک و نیتروژن موجود در آب اشاره کرد. این املاح موادی سرطان‌زا هستند که باعث بروز بیماری‌هایی خطرناک در بدن انسان می‌شوند. از دیگر املاح مضر در آب آشامیدنی می‌توان به آلومینیوم اشاره کرد که در بدن انسان به بروز آلزایمر در سنین بالا ختم می‌شود.

کد آیسیک محصول

​کد آیسیک محصول ۲۹۱۹۴۱۲۶۲۵ و  ۲۹۱۹۴۱۲۳۴۳  و کد ۸ رقمی ۲۹۱۹۱۴۱۱  و  ۲۹۱۹۵۱۲۶۲۶ از گروه ساخت سایر ماشین‌آلات با کاربرد عام (۲۹) و زیر گروه‌ ساخت انواع دستگاه آب شیرین کن، تصفیه و سختی‌گیر آب  (۲۹۱۹) می‌باشد.

بازار دستگاه ‌ تصفیه آب خانگی

در بسیاری از کشورهای پیشرفته استفاده از دستگاه‌ تصفیه آب خانگی برای ارتقای سطح سلامت خانواده و بالا بردن کیفیت آب آشامیدنی، با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه شده است و در سال­های اخیر مردم ایران نیز با دستگاه‌ تصفیه آب و مزایا آن آشنا شده‌اند اما هنوز هم برخی از مردم در مورد استفاده از این دستگاه‌ها و مزایای آن اطمینان کافی ندارند و همین امر موجب تحمیل هزینه‌های بسیاری در حوزه سلامت خانواده‌ها خواهد شد. عده‌ای از مردم بر این باور هستند که آب لوله‌کشی نیازی به تصفیه ندارد در حالی که این باور کاملا غلط است و با توجه به گمانه زنی‌هایی که در مورد چگونگی تصفیه آب لوله‌کشی در کلان شهرها مطرح است، با تصفیه آب از طریق دستگاه‌های تصفیه آب خانگی می‌توان از کیفیت و سلامت آب آشامیدنی اطمینان حاصل نمود و حلقه گمشده‌ در بهبود سلامت خانواده را تکمیل نمود.

عملکرد دستگاه تصفیه آب خانگی

یک دستگاه تصفیه آب خانگی به روش اسمز معکوس، معمولا شامل ۶ الی ۹ فیلتر تصفیه آب خانگی می‌شود و آب را از این فیلترها عبور می‌دهد. فیلتر مرحله اول دستگاه تصفیه آب، املاح درشت بزرگتر از ۵ میکرون، یعنی املاحی که با چشم دیده می‌شوند را از آب آشامیدنی تصفیه می‌کند. فیلتر مرحله دوم و سوم تصفیه آب خانگی با نام‌های کربن اکتیو و کربن بلاک، به جذب کلر از آب آشامیدنی می‌پردازند. فیلتر مرحله چهارم ممبران تصفیه آب، یعنی فیلتر اصلی دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس، فیلتری بسیار ریز بافت است که تمام املاح مضر آب آشامیدنی همچون آلاینده‌های بسیار ریز مثل نیترات، نیتریت، آرسنیک، آلومینیوم و… که باعث بروز بسیاری بیماری‌های پوستی و داخلی در بدن میشوند را تصفیه می‌کند.

فیلتر مرحله پنجم تصفیه آب به شیرین کردن بو و طعم آب آشامیدنی پرداخته و در فیلتر مرحله ششم تصفیه آب، املاح معدنی مفید که طی مراحل تصفیه حذف شده‌اند همچون کلسیم، منیزیم، سدیم و بی کربنات را به آب آشامیدنی باز می‌گرداند.

هفتمین مرحله از دستگاه تصفیه آب خانگی یونیزه قلیایی، فیلتر آلکالاین، قلیایی کننده آب آشامیدنی است که خواص آنتی اکسیدانی یا ضد سرطانی به آب می‌دهد که از بیماری‌هایی همچون قند، چربی، بیماری‌های گوارشی و دیگر بیماری‌ها جلوگیری می‌کند. دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس دارای پمپ و مخزن ذخیره آب تصفیه شده است و در صورت قطع آب یا برق به میزان ۱۲ الی ۱۶ لیتر می‌توان بدون افت فشار از آب ذخیره شده استفاده کرد.

فرایند تولید محصول

  • در ابتدا محفظه و سایر قطعات پلاستیکی طراحی و سپس توسط دستگاه و قالب تزریق پلاستیک ساخته می‌شود.
  • جایگاه شیرآلات تصفیه آب بر روی بدنه متصل می‌گردد.
  • اتصالات دیگر توسط دریل به یکدیگر وصل می‌شوند.
  • جایگاه استوانه‌ای فیلترها به همراه محفظه‌های بالا و پایینی به صورت جداگانه تولید می‌شود.
  • فیلترها بر روی بدنه مونتاژ می‌گردد و محصول نهایی به­ صورت بسته بندی شده به انبار یا به محل بارگیری هدایت می­‌‌شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *