طرح توجیهی تولید پکتین از ضایعات میوه و مرکبات

ايران با توليدي بالغ بر ٣ ميليون تن انواع مركبات به عنوان ششمين كشور توليدكننده مركبات جهان شناخته مي‌شود. حدود ١٠٠ هزار تن از اين مركبات به صنايع تبديلي مركبات كه محصول اصلي آن آب ميوه و كنسانتره مي باشد وارد مي‌گردد. حدود نيمي از اين مركبات به عنوان ضايعات از خط توليد خارج مي‌گردد كه اين ضايعات شامل مقادير زيادي پكتين، الياف خوراكي، روغن هسته، اسانس، اسيد سيتريك و تركيبات داروئي متعددي مي‌باشد.

پکتین یکی از پرکاربردترین ترکیبات در صنایع غذایی است. بخش عمده پکتین تولید شده به وسیله صنایع فرآوری میوه مصرف می‌شود. از دیگر کاربردهای متداول آن محصولات لبنی و قنادی، محصولات میوه‌ای فرآوری شده، پرکننده‌های نانوایی و لعاب‌ها هستند. میوه‌هایی چون سیب، مرکبات (پرتقال، نارنگی و لیمو) و آووکادو دارای بیشترین میزان پکتین در بین سایر میوه‌ها هستند. در بین سبزیجات نیز کلم بروکلی، کلم بروکسل، هویج، کدو، بادمجان، کاهو و… بالاترین درصد پکتین را دارا هستند. اما در این بین مرکبات بهترین و با کیفیت‌ترین نوع پکتین را دارا هستند. عموماً در میوه‌های نارس میزان پکتین در بیشترین حد خود است و طی رسیدن میوه درصد و کیفیت آن کاهش می‌یابد، اما پکتین مرکبات به دلیل نوع خاص میوه‌ها که در گیاه‌شناسی هسپریدیوم نامیده می‌شود از مقدار و کیفیت بالایی برخوردار است.

کد آیسیک محصولات

در سامانه ثبت مجوزهای صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت پکتین از پوست لیمو و پکتین از پوست مرکبات به ترتیب دارای کد ISIC به شماره‌های15491611 و 15491610 می‌باشند؛

بازار تقاضای پکتین

پکتین به طور سنتی به عنوان عامل ژله کننده برای مربا و ژله استفاده می‌شود. مصرف سالانه پکتین در سرتاسر دنیا حدود 45 هزار تن تخمین زده می‌شود، در حالی که تولید آن 25-20 هزار تن در سال می‌باشد. با توجه به نیاز روزافزون به پکتین با ویژگی‌های عملکردی متفاوت جهت استفاده در مواد غذایی مختلف و مفید بودن این ترکیب برای سلامتی انسان، تحقیقات در جهت یافتن مواد اولیه حاوی پکتین و تولید پکتین با خصوصیات تکنولوژیکی مطلوب همچنان ادامه دارد.

کاربردهای میوه‌ای (مرباها، ژله‌ها، دسرها)، پرکننده‌ها و روکش‌های پخت (خوراک‌های میوه برای کاربردهای نانوایی)، کاربردهای لبنی (نوشیدنی‌های لبنی اسیدی شده و پروتئینی، ماست‌ها )، شیرینی سازی (ژله‌های میوه- ژله‌های خنثی)، نوشیدنی‌ها، غذاهای منجمد و اخیرا غذاهای کم کالری به عنوان جایگزین چربی و یا قند از کاربردهای متداول پکتین هستند. در صنایع داروسازی برای کاهش کلسترول خون و بیماری‌های معدی-روده‌ای استفاده می‌شود. کاربردهای دیگر پکتین شامل استفاده در فیلم‌های خوراکی، جایگزین کاغذ، کف‌ها و پلاستیسایزرها و غیره می‌باشد.

ماشین آلات خط تولید پکتین

در فرايند توليد پكتين تجهيزات زير مورد نياز است؛

  • مخزن آنزيم بري
  • مخزن شستشوي قندهاي محلول
  • فيلتر سانتريفوژ
  • مخزن استخراج پكتين
  • فيلتر سانتريفوژ
  • مخزن ترسيب پكتين
  • دكانتور
  • فيلتر سانتريفوژ
  • خشك كن
  • تبخير كننده

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *