طرح توجیهی تولید کیک و کلوچه

امروزه یکی از محصولات مهم و مورد علاقه مردم مربوط به صنایع شیرینی‌پزی است که در حجم انبوه تولید شده و مصرف‌کنندگان زیادی در سراسر جهان دارد. بالا رفتن تقاضا نسبت به این صنعت، باعث افزایش میزان تولید و ارائه محصولات متنوعی در این زمینه شده است، به‌ طوری‌که انواع و اقسام مختلفی از کیک و شیرینی در بازار ارائه می‌شود که با سلیقه خریداران متفاوت همخوانی دارد.

بازار مصرف کیک و کلوچه

طی چند دهه اخیر، پیشرفت‌های بزرگی در بسیاری از صنایع، از جمله صنعت کیک و شیرینی اتفاق افتاده است. بسیاری از این پیشرفت‌ها به سبب رشد فناوری‌ها و نوآوری‌ها صنایع مرتبط با کیک و شیرینی بوده و برخی دیگر به دلیل تغییرات ذائقه و سبک زندگی مردم بوده است.  آمارها حاکی از آن است که در سطح جهان مصرف کیک و شیرینی هم‌چنان روند رو به رشدی را داراست. امروزه صرفاً طعم خوب کیک و کلوچه کافی نیست و باید در عین حال بسته‌بندی و ظاهر آن نیز مورد پسند مشتریان قرار بگیرد. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که مشتریان کیک و شیرینی رفته رفته در امر انتخاب بسته‌بندی و نیز نمای ظاهری این محصولات حساس‌تر می‌شوند.

ماشین آلات خط تولید کیک و کلوچه

خط تولید کیک و کلوچه تقریباً عملکرد یکسانی دارند و تنها تفاوت آن‌ها نوع خمیر و میزان ویسکوزیته خمیر می‌باشد. به این معنی که در خط تولید کلوچه از خمیری با ویسکوزیته بالاتر نسبت به خمیر تولید کیک استفاده می شود.  همچنین در تولید کلوچه از دستگاه کلوچه زن استفاده می شود که در خط تولید کیک، این دستگاه موجود نیست. در خط تولید کیک و کلوچه ، مواد وارد میکسر یا همزن شده که خروجی این دستگاه خمیری یکنواخت می‌باشد.
به طور کلی در تولید کیک، یکی از موارد مهم و معیارهای تعیین کیفیت کیک، میزان حفره‌های کیک می باشد. به این معنی که هر چه حفره‌های کیک بیشتر باشد، این کیک از کیفیت بالاتری برخوردار می‌باشد. در دستگاه همزن یا میکسر، هنگام همزدن خمیر میزان زیادی هوا وارد خمیر شده ولی برای این که مقدار بیشتری هوا وارد خمیر شود، بعد از دستگاه همزن، خمیر وارد دستگاهی تحت نام اوکس میشود. اوکس دستگاهی به منظور هوا دهی به خمیر کیک می باشد. مرحله بعدی، دستگاه کاغذ گذار می‌باشد. در بخش بعدی که قیف زن یا دیپازیتور نام دارد ، خمیرها به میزان معینی بر روی قالب‌ها ریخته می شود. آخرین مرحله، پخت می‌باشد . در واقع مرحله پخت یکی از مهمترین مراحل در خط تولید کیک و کلوچه است که با میزان کیفیت محصول نهایی ارتباط زیادی دارد. قالب‌ها بعد از چند دور چرخش در دستگاه پخت یا فر، آماده شده و پس از مرحله سرد کردن، جهت بسته بندی وارد خط بسته‌بندی می‌گردد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *