طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف پلاستیکی

این روزها با توجه به مشغله زیاد مردم و روی آوردن به سهولت در انجام کارها شاهد رونق بازار ظروف یکبار مصرف در بین خانواده‌های ایرانی هستیم. استفاده از ظروف یکبار مصرف علاوه مزایای زیادی نیز دارد که تنوع در رنگ و طرح، سهولت در انجام پذیرایی و صرفه اقتصادی آن موجب شده تا مورد استقبال همگان قرار گیرد.

کد آیسیک محصول

ظروف یکبار مصرف پلاستیک در سامانه ثبت مجوزهای صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت دارای کد ISIC به شماره 25201279 می‌باشد.

توجیه اقتصادی تولید ظروف یکبار مصرف

وجود مواد اولیه و تولید آن در شرکت‌های پتروشیمی داخلی، قیمت مناسب ماشین‌آلات ایرانی، با در نظر گرفتن تیراژ تولیدی و کیفیت ظروف نسبت به ماشین‌آلات خارجی، پایین بودن قیمت انرژی حتی بعد از هدفمند کردن حامل‌های انرژی نسبت به کشورهای همسایه، تأمین نیروی کار متخصص و نیمه‌ متخصص به‌ عنوان استاد کار و کارگر فنی در داخل کشور، قیمت مناسب زمین و سالن تولید نسبت به سایر کشورها، بالا رفتن آمار استفاده از ظروف یکبار مصرف به‌ صورت تصاعدی، صادرات (خصوصا به بازار عراق) که در تمامی کالاها کشورهای ترکیه، سوریه و اردن جزو رقبای ایران حساب می‌شوند، اما در بحث ظروف یکبار مصرف توان رقابت با شرکت‌های ایرانی را ندارند، از مواردی است که طرح تأسیس، تولید و بهره‌برداری و صادرات در این رشته را توجیه می‌کند.

مواد اولیه تشکیل‌دهنده ظروف پلاستیکی

در ساخت ظروف یکبارمصرف از مواد پلی‌پروپیلن PP و پلی‌استایرن PS نیز استفاده می‌شود.

موارد استفاده از ظروف یکبار مصرف مختلف

ظروف یکبار مصرف بی‌رنگ و شفاف فقط برای غذا‌ها و نوشیدنی‌های سرد مناسب هستند. ظروف یکبارمصرف سفید و فوم‌دار برای مواد‌غذایی سرد، گرم (با دمای پایین حدود ۶۵ درجه سانتی‌گراد) و مرطوب مناسب هستند. رایج‌ترین محصول یکبار مصرف در طول سال لیوان است. اگر از اعیاد و مناسبت‌های مذهبی که در سال‌های اخیر نخستین مصرف‌کننده ظروف یکبارمصرف برای سرو غذاست بگذریم، لیوان‌های یکبار مصرف در تمامی فصول سال مشتریان خود را دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *