طرح توجیهی پرواربندی گوساله

هدف از پرواربندی گوساله‌ها تولید گوشت قرمز است. با توجه به این که میانگین افزایش وزن روزانه گوساله پرواری حدود 1000 تا 1200 گرم بوده و چربی آن کمتر از گوشت گوسفند است لذا پرواربندی گوساله اهمیت خاصی در تامین پروتئین مورد نیاز جامعه دارد.

بازار گوشت گوساله

دامداری گوشت قرمز به‌ عنوان یکی از نیازهای اساسی سبد تغذیه غالباً در بسیاری غذاها جای به‌خصوصی دارد و علاوه بر طعم خوشایند دارای پروتئین فراوان و ارزش غذایی بالاست و با وجود جایگزین‌هایی که برای گوشت در سال‌های اخیر معرفی شده اما این محصول خوش‌خوراک همچنان در سفره غذایی جایگاه ویژه‌ای دارد. آمارها حاکی از آن است که حدود ۴۰درصد از گوشت مصرفی ایران از کشورهای دیگر تأمین می‌شود که با توجه به میزان بالای این عدد و همچنین شرایط مناسب این کار برای سرمایه‌گذاری، پتانسیل‌ خوبی برای افزایش تولید گوشت قرمز در کشور وجود دارد.

فرایند پرواربندی

غذا و تغذیه مهمترین مسئله در پرواربندی است. زیرا وقتی حیوان حداکثر تولید را خواهد داشت که نیازهایش از لحاظ انرژی، پروتئین و سایر مواد مغذی تأمین شده باشد. در گاوداری گوشتی بیش از 60% هزینه‌های جاری مربوط به خوراک و 25%  از آن بابت خرید گوساله می‌باشد. پرواربندی گوساله را می‌توان با خرید گوساله های لاغر 3 تا 6 ماهه، به وزن 100 تا 150 کیلوگرم آغاز نمود. کل دوره پرواربندی برحسب سیاست دامدار و شرایط اقتصادی (مانند قیمت گوشت، خوراک، گوساله لاغر) می‌تواند از 6 تا 9 ماه طول بکشد. وزن مناسب کشتار گوساله‌های پرواری نژادهای اصیل مثل هلشتاین بین 350 تا 400 کیلوگرم در سن 12 ماهگی است. مزیت پرواربندی 6 ماهه در این است که می‌توان هر سال دو دوره پرواربندی را در گاوداری داشت. همچنین با توجه به این که گوساله‌ها در سنین کمتر روانه کشتارگاه شوند، لاشه آن‌ها دارای چربی کمتر، پروتئین و قابلیت هضم بیشتر و در مجموع کیفیت گوشت بهتری می‌باشند. پرواربندی 6 ماهه دارای ضریب تبدیل غذایی بهتری (کمتری) بوده و در صورت ارزان بودن گوساله  دارای سودآوری بیشتری می‌باشد. اما در شرایطی که قیمت گوساله بالاست، پرواربندی تا 9 ماه و یا حتی بیشتر طول می‌کشد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *